Łukasz Rojek

Trener Personalny

PRZYGOTOWANIE MOTORYCZNE

Przygotowanie motoryczne jest fundamentalnym, a zarazem bardzo trudnym i pracochłonnym elementem, który pozwala zawodnikowi na rywalizowanie na najwyższym poziomie, rozwija jego umiejętności techniczne i taktyczne oraz często decyduje o wygranej.

Ma również na celu aktywizację układu nerwowego oraz wstępne wzmocnienie i ustabilizowanie narządu ruchu w stanie równowagi tak, aby zminimalizować ryzyko urazu.

Trening motoryki i sprawności ogólnej są najmniej doceniane przez zawodników i często zaniedbywane. Uwaga głównie skoncentrowana jest na poprawie swoich rezultatów poprzez zwiększenie obciążeń treningowych, co często prowadzi do kontuzji. Należy pamiętać, że zarówno w przypadku sportowców, jak i osób uprawiających sport na poziomie amatorskim, powinno się zadbać o aspekt wszechstronnego rozwoju swojego organizmu poprzez trening motoryczny.

Co zawiera przygotowanie motoryczne :

– Trening mający na celu pomiar siły, mocy, wytrzymałości, zwrotności itd.

–  Analiza pod kątem uprawianej dyscypliny, mająca na celu dobór odpowiedniego programu treningowego (w tym pod względem rehabilitacji i profilaktyki urazowej),

– Propozycja doboru właściwych środków i suplementacja

Jeżeli taki model współpracy do Ciebie przemawia zapraszam do kontaktu.

Scroll to Top
Przewiń do góry